wtorek, 19 września 2017

Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne


Każda osoba, która opłaca składki na ubezpieczenie zdrowotne lub jest objęta takim ubezpieczeniem, może korzystać bezpłatnie z państwowej służby zdrowia. Niemniej związany jest z nią długie, często nawet wieloletnie kolejki do lekarzy specjalistów. Na przykład na wizytę u państwowego kardiologa trzeba czekać średnio pół roku. Do ortodonty czy endokrynologa - blisko rok. Większość z Nas, mimo możliwości bezpłatnego leczenia i tak idzie prywatnie do lekarza, w celu skrócenia czasu oczekiwania do lekarza. Dlatego w tym momencie warto zastanowić się na wykupieniem Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Na czym polega prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Najprościej mówiąc: prywatne i zarazem dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to niemal to samo, co opieka lekarska w ramach NFZ, w tym że w zamian za dodatkową składkę osoba ubezpieczona ma dostęp do prywatnych (a nie państwowych) gabinetów lekarskich. Taka prywatna polisa jest do wielu osób uzupełnieniem ochrony, jaką zapewnia NFZ. Wykupując ubezpieczenie zdrowotne, można zapewnić sobie i swojej rodzinie dostęp do najlepszych placówek opieki medycznej bez konieczności czekania w kilkumiesięcznych kolejkach.
Można wykupić  ubezpieczenie zdrowotne w formie pakietu indywidualnego dostosowanego do potrzeb konkretnego klienta lub w formie pakietu rodzinnego. Cena ubezpieczenia w formie rodzinnej jest stała bezwzględny na ilość dzieci.(zależy od firmy).  Mając dwójkę lub więcej dzieci, które często chorują - zamiast wydawać na leczenie prywatne mnóstwo pieniędzy - warto zastanowić się nad wykupieniem pakietu zdrowotnego za stałą składkę miesięczną bez limitu korzystania z usług lekarzy w prywatnych placówkach medycznych.

Dlaczego warto mieć prywatną polisę zdrowotną? 
  • Szybszy dostęp do lekarzy, badań i zabiegów na najwyższym poziomie 
  • Oszczędność czasu -nie masz czasu obdzwaniać placówek medycznych w celu zarejestrowania się - zrobi to za Ciebie firma, w której posiadasz pakiet zdrowotny, po wcześniejszych Twoich wytycznych. 
  • Stały, zaufany lekarz
  • Lepsza opieka zdrowotna w czasie ciąży
  • Oszczędność pieniędzy - płacisz stałą sumę za ubezpieczenia, a nie za każdą wizytę u specjalisty
  • Dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego
Jak dokonać najlepszego wyboru?
Możliwość zawarcia takiej polisy oferuję klika znanych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych. Coraz szersza oferta ubezpieczycieli jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie pacjentów, takim właśnie zabezpieczeniem. Są to oferty dość zróżnicowane, zatem warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru poznać rożne propozycje. 
Na co zwrócić szczególną uwagę? W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego nie warto sugerować się wyłącznie ceną, ale takimi sprawami, jak zakres ubezpieczenia oraz dostęp usług medycznych.(ilu specjalistów, jakie zabiegi są finansowane itp)  Konieczne trzeba sprawdzić, czy wybrana polisa obejmuję zabiegi ambulatoryjne, badania laboratoryjne. Czy występują karencje, limity.  Z jakimi placówkami medycznymi firma ma podpisaną umowę.
Jak korzystać ze świadczeń? 
W zamian za opłacenie składki miesięcznej osoba ubezpieczona może korzystać ze świadczeń lekarskich w prywatnych centrach medycznych. W niektórych przypadkach pacjent może sam wybrać specjalistę, pokryć koszty wizyty z własnej kieszeni, a następnie przedstawić rachunki ubezpieczycielowi i uzyskać zwrot kosztów.

Pamiętaj
Prywatna opieka medyczna nie zastąpi w 100 % ubezpieczenia NFZ, jednak wiele osób decyduje się na wykupienie prywatnej opieki zdrowotnej (medycznej), nie chcąc czekać miesiącami na wizytę u specjalisty. 


Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz